Tag : мис на светот

Еспресо Мода

Таа е новата Мис на светот, Македонија и оваа година без претставничка (ВИДЕО)

Слободен печат
Преубавата Тони Ен Син (23) од Јамајка е новата Мис на светот на изборот кој вечерва се одржа во Лондон. Круната за најубава жена на...
Вести Свет

Манекенка поднесе тужба: Смета дека е дискриминирана, бидејќи е мајка и разведена

Слободен печат
Поранешната Мис на Украина Вероника Дидушенко, која беше исклучена од натпреварувањето за „Мис на светот” бидејќи е мајка и е разведена, денеска соопшти дека поднела...