2 C
Скопје

Tag : минесота тимбервулфс

Кошарка Спорт

Отказ за најмладиот тренер во НБА лигата

Слободен печат
Саундерс во мај 2019 година седна на клупата на Минесота и со 33. години стана најмладиот тренер во НБА лигата. Тогаш потпиша повеќегодишен договор бидејќи...
Кошарка Спорт

НБА кошаркарот на кој му починаа седум члена на семејстово од корона, сега и тој е позитивен

Слободен печат
Таунс веќе се наоѓа во изолација во која ќе биде најмалку 14 дена. Интересно е што на кошаркарот на Минесота веќе му починаа седум члена...
Кошарка Спорт

Се зголемува бројот на екипи кои се заинтересирани за Џејмс Харден

Слободен печат
Харден кој го прескокна стартот на подготовките за новата сезона и се забавуваше во стриптиз клуб, во еден момент беше најблиску до Филаделфија сиксерс, но...
Кошарка Спорт

НБА: Минесота го избра Ентони Едвардс како прв избор на драфтот

Слободен печат
Утринава се одржа најнеобичниот драфт во историјата на НБА лигата, поради пандемијата на коронавирусот екипите виртуелно ги драфтуваа играчите кои пак поголем дел од нив...
Кошарка Спорт

НБА играчи заиграа фудбал на тренинг, Гризман умре од смеење (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Минесота ги започна подготовките за новата сезона иако актуелната сè уште не е завршена. Во Дизни Ворлд во Орландо се игра самата завршница...
Останатo Спорт

Мајката на НБА ѕвездата Таунс почина од коронавирус

Слободен печат
На почетокот на март беше објавено дека мајката на НБА ѕвездата е заразена со коронавирус и по едномесечна тешка борба, Џеки Таунс, почина утринава од...
Кошарка Спорт

Мајката на ѕвездата на Минесота е во кома поради коронавирусот

Слободен печат
Кошаркарот на Минесота, Карл-Ентони Таунс во емотивно видео кое го објави на социјалните мрежи откри дека неговата мајка се наоѓа во тешка состојба, а лекарите...