Tag : минесота тимбервулфс

Кошарка Спорт

Мајката на ѕвездата на Минесота е во кома поради коронавирусот

Слободен печат
Кошаркарот на Минесота, Карл-Ентони Таунс во емотивно видео кое го објави на социјалните мрежи откри дека неговата мајка се наоѓа во тешка состојба, а лекарите...