13 C
Скопје

Tag : милвоки бакс

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јанис ја доби шутерската пресметка со Дурент, на Лејкерс не им помага ниту Леброн

Слободен печат
Милвоки бакс и Бруклин нетс одиграа фантастичен натпревар во кој шоуто го „украдоа“ најдобрите играчи на двете екипи, Јанис Адетокумпо и Кевин Дурент. На крајот...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Шоу на Богдановиќ и рекорд на сезоната против Милвоки!

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА лигата играчите на Атланта го совладаа Милвоки со 111:104, а Богдан Богдановиќ повторно имаше одлични перформанси.. Српскиот интернационалец забележа рекорд на...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Одличниот Богдановиќ не успеа да го запре Милвоки

Слободен печат
Иако Богдан Богдановиќ ја продолжи серијата одлични игри и беше најефикасниот играч на натпреварот, кошаркарите на Атланта претрпеа нов пораз од Милвоки со 109:120 на...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Дончиќ и Порзингис брилјираа против Милвоки, Џорџ ги реши „сонцата“

Слободен печат
Кошаркарите на Далас маверикс го совладаа Милвоки бакс со 116:101 благодарение на двоецот Дончиќ-Порзингис. Дончиќ за малку не оствари трипл-дабл, натпреварот го заврши со 27...
Кошарка Спорт

Милвоки му даде максимален договор на Џру Холидеј

Слободен печат
Бекот на Милвоки бакс, Џру Холидеј потпиша нов четиригодишен договор со „елените“ вреден 160 милиони долари, објави новинарот Шамс Чаранија. Холидеј во Милвоки пристигна од...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јанис му ја донесе шестата победа по ред на Милвоки

Слободен печат
Кошаркарите на Милвоки бакс дојдоа до шестиот триумф по ред откако со 120:113 го совладаа Сан Антонио спарс и сега имаат скор од 27 победи...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Финале пред финалето, „кралот“ доминираше против грчкиот „ѕвер“!

Слободен печат
Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го совладаа Милвоки со 113:106, за 12. триумф од почетокот на НБА сезоната. Лејкерси ги предводи Леброн Џејмс со 34...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Харден и Дурент режираа спектакуларна победа над Јанис и Милвоки

Слободен печат
Џејмс Харден по трансферот во Бруклин нетс игра како прероден и во двата натпревари досега постигна над 30 поени. Овој пат Харден постигна 34 поени...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јанис го доби европскиот дуел против Дончиќ

Слободен печат
Иако го предводеше Милвоки со 31 постигнати поен, Адетокумпо имаше катастрофален шут од линијата за слободни фрлања, погоди само еден од 10 шута. Поради тоа,...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Лејкерси подобри од Чикаго, Јута до рекордни 25 тројки!

Слободен печат
Леброн Џејмс за помалку од 35 минути на паркетот забележа 28 поени во победата на Лос Анџелес Лејкерс против Чикаго со резултат 117:115. Подобар учинок...