• милошевиќ

Милановиќ: Санкции кон Путин и Русија се апсурдни, тие не можеа да го поразат ни Милошевиќ

Руската државна новинска агенција ТАС ја пренесе изјавата на Милановиќ од Вуковар во која тој го критикува односот на западните земји кон војната во Украина и санкциите воведени кон Русија. „САД и НАТО учествуваат во прокси војна против Русија на територијата на Украина, изјави хрватскиот претседател Зоран Милановиќ на прес-конференција во градот Вуковар на истокот …

Милановиќ: Санкции кон Путин и Русија се апсурдни, тие не можеа да го поразат ни Милошевиќ Read More »