• метеоролозите

Приближувајќи се кон Мексико, „Грејс” премина во ураган

Метеоролозите соопштија дека тропската бура „Грејс” денеска се засили во ураган, приближувајќи се кон брегот на Мексико, и се закани со пороен дожд, поплави и големи бранови. Во сила е предупредување за ураган за голем број приморски летувалишта, вклучувајќи го и Канкун на мексиканскиот полуостров Јукатан, соопшти американскиот Национален центар за урагани (НХЦ) во Мајами. …

Приближувајќи се кон Мексико, „Грејс” премина во ураган Read More »