• металопластика

Конечно стартува СЕХА лигата, Е. Пелистер на стартот против поранешниот европски шампион

Ракометната СЕХА-лига, конечно пред крајот на годината ќе ја започне сезоната 2020/21 во која ќе учествуваат две македонски екипи, Вардар и Еурофарм Пелистер. Вардарци ќе ја чекаат новата 2021 година за да дебитираат, додека Е. Пелистер на 21. декември (17.45 ч.) во салата „Боро Чурлевски“ во Битола го пречекува големиот ривал од времето на поранешната …

Конечно стартува СЕХА лигата, Е. Пелистер на стартот против поранешниот европски шампион Read More »