• мемфис гризлис

ВИДЕО: Голден стејт во финалето на Западната конференција

Кошаркарите на Голден стејт славеа над Мемфис со 110:96 и се пласираа во финалето од НБА плеј-офот на Западната конференција. Вориорси така дојдоа до 4:2 во серијата и во финалето на Западот ќе играат со победникот од дуелот Феникс – Далас (3:3). За Голден стејт доминираа Клеј Томпсон со 30 поени (осум скокови) и Стеф …

ВИДЕО: Голден стејт во финалето на Западната конференција Read More »