• медитерански игри

Ракометарите не успеаја да ја освојат бронзата на Медитеранските игри

Машката ракометна репрезентација на Македонија не успеа да обезбеди медал на Медитеранските игри што се одржуваат во Оран, Алжир, откако во натпреварот за третото место загуби од Србија со 34:29 и на крајот го освои четвртото место. Избраниците на селекторот Кирил Лазаров одиграа подобро прво од второ полувреме. Во воведните минути се играше гол за …

Ракометарите не успеаја да ја освојат бронзата на Медитеранските игри Read More »