• Матс Виландер

Хенман: Ѓоковиќ е најдобар според бројките, а Федерер најпопуларниот кој некогаш играл во тенисот

Поранешните тенисери Тим Хенман, Матс Виландер и Мајк Брајан дека не е сè во бројките, дека не е важна статистиката, кога е во прашање за тоа кој е најдобриот тенисер на сите времиња. Новак Ѓоковиќ моментно има рекордни 24 грен слем титули, две повеќе од Надал и четири повеќе од Рожер Федерер, но… – Ѓоковиќ …

Хенман: Ѓоковиќ е најдобар според бројките, а Федерер најпопуларниот кој некогаш играл во тенисот Read More »