• Матс Виландер

Виландер: Новак сега има нова опсесија, не му е важно дали е прв или седми тенисер на светот

Легендарниот шведски тенисер Матс Виландер смета дека  на Новак Ѓоковиќ не му е важен пласманот на АТП ранг-листата туку гренд слем титулите и победите на Вимблдон. Ѓоковиќ во неделата ја освои седмата титула на Вимблдон, откако во финалето го совлада Ник Кирјос со 4:6, 6:3, 6:4, 7:6. Србинот со триумфот во неделата исто така стигна …

Виландер: Новак сега има нова опсесија, не му е важно дали е прв или седми тенисер на светот Read More »