8 C
Скопје

Tag : математичар

Ви Препорачуваме Здравје Магазин Магазин слајдер Технологија

ВИДЕО | Британскиот математичар Јејтс тврди: Коронавирусот во целост би можел да се смести во една лименка кока-кола

Слободен печат
Целата распространетост на коронавирусот што моментално циркулира во светот лесно може да се смести во една обична кока-кола лименка  – пресметал британскиот математичар Кит Јејтс,...
Колумни

Татин математичар (2)

Џабир Дерала
Татиниот математичар не престана да бара предвремени избори од моментот кога Груевски го седна, привремено, на својата фотелја. За време на претседателската кампања, повеќе зборуваше...
Колумни

Татин математичар (прв дел)

Џабир Дерала
120 изборни единици… Секој ден, најмалку по една зелена. Како да реагира човек на нешта што се полоши и од глупи вицеви?! Од друга страна,...