Tag : масло од канабис

Хроника

Во Скопје уапсен старец (70), во домот чувал масло од канабис и дигитална вага

Слободен печат
Седумдесетгодишен старец од Аеродром е уапсен вчера, откако полицијата при претрес во неговиот дом пронашла шприц со течна смолеста материја и една дигитална вага со...
Вести Економија

Производителите на медицински канабис работат со загуби, бараат да им се овозможи извоз на цвет од канабис

Здружението на одгледувачи на медицински канабис „Макканабис” денеска на прес конференција, од Владата побараа да им овозможи извоз на цвет од канабис. Досега, како што...
Вести Македонија

Бегова: Кривично дело не сторил само таксистот, туку и Богоевски

Во врска со случајот со пратеникот Павле Богоевски, во кој беше објавена нелегална снимка од телефонски разговор од кој се слуша како Богоевски нелегално договара...
Вести Македонија

Замир Мехмети: Павле набавува масло од канабис за да ги ублажи болките на неговата сестра

Слободен печат
Поранешниот активист кој беше дел и од „Шарената револуција“, Замир Мехмети, се огласи по низата напади и критики во врска со објавената аудио снимка на...