Tag : Масимилијано Алегри

Спорт Фудбал

Доколку не го елиминира Лион, Сари ќе лета од Јувентус, а место него доаѓа добро познато име

Слободен печат
Маурицио Сари откако седна на клупата на италијанскиот шампион, Јувентус, постојано е мета на критики како на медиумите така и на навивачите на „старата дама“...
Спорт Фудбал

Идниот тренер на ПСЖ со сигурност ќе биде Италијанец

Слободен печат
На Германецот Тухел му се ближи крајот во ПСЖ, кавгите со младата ѕвезда Килијан Мбапе но и неубедливите игри на екипата, ги натераа челниците на...
Спорт Фудбал

Јувентус се пишмани, ќе го враќа Алегри на клупата?

Слободен печат
„Старата дама“ минатото лето го замени Алегри со Маурицио Сари, но се чини дека промената на тренерот не ги донесе очекуваните резултати. Поради тоа веќе...
Спорт Фудбал

„Мундо“: Алегри ќе биде новиот тренер на Барселона!? (ФОТО)

Слободен печат
Овие денови актуелна е темата околу тоа која ќе биде замената за Валверде наредното лето на клупата на каталонскиот гигант, а се шпекулираат неколку имиња....
Спорт Фудбал

Алегри замена за Солскјер во Манчестер јунајтед!?

Слободен печат
Како што пренесува британскиот „Дејли Мејл“, Масимилијано Алегри би можел да седне на клупата на „црвените ѓаволи“, доколку Оле Гунар Солскјер има намера да си...
Спорт Фудбал

Сари откри анегдота за него и Алегри од пред 16 години: Доколку вие двајца сте тренери, тогаш секој може да биде тренер

Слободен печат
На 16 ноември 2003 година во Серија Ц2 играа Санџованезе и Алианесе, а натпреварот заврши без голови. На трибините имаше само 1.400 гледачи, но интересно...
Спорт Фудбал

Алегри: Што јас можам да ги научам Роналдо, Пирло и Роналдињо?!

Слободен печат
Масимилијано Алегри по напуштањето на клупата на Јувентус одлучи сезонава да одмора од фудбалот. Тој во тренерската кариера освои едно Скудето со Милан, додека со...
Спорт Фудбал

Алегри во „пакет“ со двајца играчи на „Олд Трафорд“!?

Слободен печат
Се најавува заминување на досегашниот менаџер на „црвените ѓаволи“, Норвежанецот Оле Гунар Солксјер доколку резултатите под итно не се променат, а италијанските и англиските медиуми...
Спорт Фудбал

Алегри со „ултиматум“ до Манчестер јунајтед!?

Слободен печат
Италијанскиот тренер Масимилијано Алегри му се понудил на Манчестер јунајтед, пренесува „Дејли Мејл“. Тој е заинтересиран за функцијата, но на првите луѓе на клубот од...
Спорт Фудбал

Алегри на преговори со „светците“

Слободен печат
Масимилијано Алегри се лини дека нема долго време да седи без работа. Според француската телевизија Канал плус, Алегри веќе започнал преговори со спортскиот директор на...