• Масимилијано Алегри

Погба после шест години се враќа во Јувентус

Пол Погба (29) му кажа „да“ на Јувентус и треба да го потпише тригодишниот договор на почетокот на јули, пренесува италијанскиот новинар Фабрицио Романо. Сагата за враќањето на Французинот во Торино по шест години конечно доби епилог, а тренерот на клубот од Торино Масимилијано Алегри треба да изгради нов среден ред околу играчот кој пред …

Погба после шест години се враќа во Јувентус Read More »