Tag : марко аврамовски

Останатo Спорт

Македонското младинско олимписко таеквондо во светскиот врв!

Слободен печат
Моментално на светската јуниорска ранг листа високо на врвот се наоѓаат тројца македонски репрезентативци за кои 2019 година беше повеќе од успешна, информираат од Македонската...
Останатo Спорт

Таеквондо клубот „Бутел“ со два медали од Зеница

Слободен печат
Членовите на македонскиот таеквондо клуб „Бутел“ освоија два медали на Г1 турнирот во Зеница (Босна и Херцеговина). Сребрен медал кај јуниорите освои Марко Аврамовски во...