24.8 C
Скопје

Tag : марина туцаковиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Марина Туцаковиќ за болеста и што најмногу ја боли: Порано ми се јавуваа, сега…

Слободен печат
Српскиот текстописец Марина Туцаковиќ, која со години се бори со ракот, гостувала во една емисија и по тој повод ја открила нејзината состојба, но ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Марина Туцаковиќ прозборе за искуството со тешката болест: Mорам да се движам со количка, имам секакви проблеми, ама не се плашам

Слободен Печат
Авторката Марина Туцаковиќ, која веќе неколку години се бори со рак на дојка, отворено зборуваше за искуството со болеста и како не ја поднесува секоја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Не се откажав од алкохол – не сакам ракот да биде целиот мој свет: Марина Туцаковиќ се бори со тешката болест, ама од пороците не се откажува

Слободен Печат
Српската хитмејкерка Марина Туцаковиќ веќе три години храбро се бори против ракот на дојка. Марина прави сѐ за да ја победи болеста, сепак, од некои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: За пет зборови добила 100.000 евра! Ова е најскапиот хит на Марина Туцаковиќ, а сите го знаеме

Слободен печат
Марина Туцаковиќ е една од најпознатите текстописци на овие простори. Таа стои зад многубројни хитови испеани од бројни познати пејачи во регионот. Пејачката Неда Украден...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Ја оставил поради помлади и поубави: Марина Туцаковиќ страдала по овој славен пејач

Слободен печат
Tекстописецот Марина Туцаковиќ, во седумдесеттите години од минатиот век, била во љубовна врска со пејачот Оливер Мандиќ, кој во тоа време беил на почетокот на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Не се чувствувам добро, хемотерапијата е премногу силна“: Марина Туцаковиќ проговори за проблемите со кои се соочува

Слободен печат
Србинката Марина Туцаковиќ (67) текстописец, води битка со ракот, за кој во неколку наврати искрено проговори во медиумите. Познатата балканска хитмејкерка искрено раскажа за својата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Марина Туцаковиќ поминува низ хемотерапија – Искрено, не се чувствувам подобро!

Слободен Печат
Најпознатата српска авторка на музички текстови претходно призна дека лекувањето и е скапо и тешко. Многу и значи поддршката од семејството, а борбата со подлата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Марина Туцаковиќ само од овој стих заработила 100.000 евра! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Текстописецот Марина Туцаковиќ досега напишала многу хитови, кои и донесоа огромна заработувачка. Веќе со децении важи за една од најдобрите текстописци на овие простори, па...
Еспресо Шоу биз

ЈЕЛЕНА СЕ ЈАВИ И МИ ГО КАЖА ОВА! Туцаковиќ откри што се случувало пред смртта на Дивна Карлеуша

Слободен печат
Авторката сведочи дека Јелена цело време била тажна и потресена, но не покажувала пред мајка ѝ....
Еспресо Шоу биз

БАЛКАНСКАТА РИЈАЛИТИ ЅВЕЗДА почна да пее: Снима и спот, а еве кој ѝ ја напиша песната!

Слободен печат
На почетокот важеше за вистински музички антиталент, но сега таа зема часови за пеење...