Tag : марина туцаковиќ

Магазин Магазин слајдер Сцена

Марина Туцаковиќ само од овој стих заработила 100.000 евра! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Текстописецот Марина Туцаковиќ досега напишала многу хитови, кои и донесоа огромна заработувачка. Веќе со децении важи за една од најдобрите текстописци на овие простори, па...
Еспресо Шоу биз

ЈЕЛЕНА СЕ ЈАВИ И МИ ГО КАЖА ОВА! Туцаковиќ откри што се случувало пред смртта на Дивна Карлеуша

Слободен печат
Авторката сведочи дека Јелена цело време била тажна и потресена, но не покажувала пред мајка ѝ....
Еспресо Шоу биз

БАЛКАНСКАТА РИЈАЛИТИ ЅВЕЗДА почна да пее: Снима и спот, а еве кој ѝ ја напиша песната!

Слободен печат
На почетокот важеше за вистински музички антиталент, но сега таа зема часови за пеење...
Еспресо Шоу биз

Овие пет збора и донеле 100.000 евра на Марина Туцаковиќ, а со години ги пее НЕДА УКРАДЕН! (ВИДЕО)

Слободен печат
Неда Украден раскажа во една емисија како настанала нејзината песна која беше огромен хит во осумдесетите, „Зора е“. Во таа прилика откри и кој е...