13 C
Скопје

Tag : маријан вајда

Останатo Спорт

Вајда немаше да му стане тренер на Ѓоковиќ доколку ја послушал својата ќерка

Слободен печат
Еден од најзаслужните и најважните луѓе во кариерата на Новак Ѓоковиќ е неговиот тренер Маријан Вајда, нивната соработка започна во 2006 година и со мал...
Останатo Спорт

Вајда ќе биде покрај Ѓоковиќ на Роан Гарос

Слободен печат
Ѓоковиќ неодамна триумфира на првиот годинешен грен слем, е покрај него беше само еден од двајцата тренери, Горан Иванишевиќ. Вториот тренер Маријан Вајда остана во...
Останатo Спорт

Вајда открива како започна соработката со Ѓоковиќ:Не сакав да  се видам со него

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ и Маријан Вајда ја започнаа соработката во далечната 2006 година кога Србинот беше талентиран тенисер, и тоа сосема случајно. – Во пресрет на...