• марија захарова

Захарова: ЕУ тоне во рецесија, а Украина ја влече кон дното

Марија Захарова, портпаролка на руското Министерство за надворешни работи, одговори на коментарите на украинскиот претседател Володимир Зеленски за забавувањето на западните санкции против Русија во објава на нејзиниот канал Телеграм. Таа го цитираше Зеленски кој вчера се пожали дека „темпото на европските санкции против Русија се забавува, а Русија сè побрзо се прилагодува на ограничувањата“. …

Захарова: ЕУ тоне во рецесија, а Украина ја влече кон дното Read More »