• марибор

ВИДЕО: Сензација во Марибор, Мура славеше над Тотенхем

Фудбалерите на словенечката Мура во Марибор го совладаа премиерлигашкиот гигант Тотенхем со 2:1 во петтото претпоследно коло од групата „Г“ во УЕФА Конференциската лига. Иако Мура беше аутсајдер пред овој меч, без ниту еден освоен бод во првите четири кола, на крајот ги израдува своите навивачи со голема победа над англиската екипа. После првото полувреме …

ВИДЕО: Сензација во Марибор, Мура славеше над Тотенхем Read More »