• марибор

Македонецот беше најдобар во финалето, Ѓорѓиев освои титула со Љубљана

Еден од најдобрите македонски репрезентативци Никола Ѓорѓиев со екипата на АЦХ Волеј Љубљана стигна до трофејот во Купот на Словенија. Во големото финале со резултат 3:2 во сетови 28:30, 20:25, 25:21, 25:17 и 15:11 АЦН Љубљана успеа да триумфира над Марибор. Нашиот одбојкар Ѓорѓиев беше најдобар во финалето во кое доминираше со 27 поени. На …

Македонецот беше најдобар во финалето, Ѓорѓиев освои титула со Љубљана Read More »