• мануел локатели

Европски шампион прави трансфер во редовите на Јувентус

Мануел Локатели кој досега ги бранеше боите на Сасуоло, од новата натпреварувачка сезона ќе ги брани боите на „Старата дама“. Ова го тврди Фабрицио Романо, новинарот за трансфери на својот Твитер профил. Се очекува Јувентус за 23-годишниот играч од средниот ред да плати 35 милиони евра. Истиот извор вели дека Локатели ќе го носи дресот …

Европски шампион прави трансфер во редовите на Јувентус Read More »