5 C
Скопје

Tag : манипулација

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Не се ни обидувајте: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Слободен печат
Подобро за вас да не се ни обидувате да ги лажете и манипулирате овие жени...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Дали Русија манипулираше со податоците за вакцината Спутник V?

Слободен печат
Барањата за вакцината против коронавирусот се целосно јасни: таа мора да биде ефикасна, безбедна, прифатлива и брзо достапна. Овие основни критериуми важат, без исклучок, за...
Вести Економија

„Фолксваген” во САД исплати 9,5 милијарди долари за манипулацијата со нивото на издувни гасови

Слободен печат
Германскиот автомобилски гигант „Фолксваген” плати казна од 9.5 милијарди долари како компензација за оштетените сопственици во случајот со маниулација на податоците за составот на штетни...
Вести Македонија Слајдер

Меѓаши: Досега ниту една партија не била казнета за непочитување на забраната за злоупотреба на децата во политички кампањи (ВИДЕО)

Слободен печат
Во 1991 година е донесена Декларација за заштита на децата од злоупотреба во политички кампањи, истата е ратификувана во 1993 година. Сепак, се уште се...
Вести Економија

Трипуновски: Третиот пакет мерки во земјоделството се чиста измама

Слободен печат
По најавите дека во 2020 година ќе ги намали трошоците за гориво на земјоделците, Зоран Заев и Владата со владина уредба шверцерски скратија 100 милиони...
Вести Ви Препорачуваме Економија

„Црн петок“ во Македонија со бледо сива боја: Бомбастични попусти, но само за еден производ

Слободен печат
Голем број продавници во нашата земја со денови ги подготвуваат потрошувачите за „Црниот петок“, кој во САД започна како симбол на евтин шопинг, но и...
Хроника

ИЗМАМЕН ГОСТИВАРЕЦ: Му ветувале државна работа за ќерка му

Слободен печат
Гостиварец бил измамен од едно лице пред две години дека за парична надокната, ќе биде вработена неговата ќерка во државна институција. -На 18.11.2019 во 12.30...
Вести Македонија

Трамп: Драги манипулира со курсот на еврото

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер го искритикува гувернерот на Европската централна Банка, Марио Драги, поради манипулација со курсот на еврото. – Марио Драги...
Вести Економија

СВЕТСКИ ЕКОНОМИИ под лупата на САД!

Слободен печат
Американската администрација Доналд Трамп уште еднаш одлучи да не ја дефинира Кина или која било друга земја како валутен манипулатор. Во извештајот до Конгресот од...