24.8 C
Скопје

Tag : МАН

Жена Магазин Магазин слајдер Ретро

Последниот танц во Аушвиц: Франческа Ман извела стриптиз чекајќи во редот за гасната комора, ги завела чуварите, а потоа се случило невозможното!

Слободен печат
Франческа Ман беше популарна еврејска балерина за која пишува историјата… Балерината Франческа Ман била многу талентирана. Девојката блескала на сцената и сонувала да основа свое училиште за танцување. Кога нацистичките трупи ја окупирале Полска, Франческа завршила во Варшавскиот...
Вести Македонија

Можност македонските новинари да се вакцинираат со АстраЗенека во Врање

Слободен печат
Македонската асоцијација на новинари (МАН) ги повикува сите медиумски работници кои сакаат да се вакцинираат за заштита од вирусот ковид-19, да се пријават на официјалниот...
Вести Македонија

МАН бара медиумските работници да бидат во приоритетните групи за вакцинација

Слободен печат
Македонската асоцијација на новинари – МАН бара од Владата да се обезбеди примарна вакцинација за медиумските работници кои секојдневно се максимално изложени на ризикот од...
Вести Економија

Германски МАН најави 9.500 откази

Слободен печат
 Германскиот производител на камиони и автобуси МАН денеска соопшти ќе укине до 9.500 работни места во матичната земја и во Австрија со цел да ги...
Вести Свет

Под притисок на корона-кризата: МАН отпуша 9.500 вработени

Слободен печат
Германскиот производител на автобуси и камиони, МАН објави дека ќе укине 9.500 работни места во матичната земја и во Австрија за намалување на трошоците и...
Вести Македонија

МАН бара Заев веднаш да им се извини на новинарите и уредниците

Слободен печат
Македонската асоцијација на новинари (МАН) најостро го осудува јавниот настап на претседателот на СДСМ, кој на прес конференција етикетираше новинари со што повторно се обиде...
Вести Скопје

Нови еколошки автобуси на улиците во Скопје од април 2020, цената на билетот останува иста

За најмногу седум месеци од денеска низ Скопските улици ќе сообраќаат 33 нови еколошки автобуси со погон на метан, за што градоначалникот на Град Скопје,...