Tag : македонија – косово

Слајдер Спорт Фудбал

Безбедноста на Македонија – Косово е грижа на МВР, а косовската полиција ќе внимава на гостинските навивачи

Слободен печат
На координативните средби помеѓу МВР и ФФМ е одлучено за безбедноста на гледачите да не грижат приватни агенции за обезбедување туку за целосната безбедност да...
Спорт Фудбал

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат
На најважниот натпревар досега за фудбалската репрезентација, селекторот Игор Ангеловски и неговите избраници ќе имаат огромна поддршка, од сите навивачки групи во Македонија. Денеска во...