12.8 C
Скопје

Tag : мајк мелоун

Кошарка Спорт

ФОТО: Тренерот на Јокиќ е хит со маичката: Слаб, спор, не скока, но си „игра“ со вас

Слободен печат
Тренерот на Денвер нагетс, Мајк Мелоун е можеби најсреќен што Никола Јокиќ е прогласен за МВП на сезоната. Мелоун има воспоставено одличен однос со својот...
Кошарка Спорт

Џордан ќе ви го извади срцето само за да победи, Леброн го нема тој менталитет

Слободен печат
Мајк Мелоун кој во минатото беше дел од тренерскиот тим на Кливленд кавалирс, кога Леброн Џејмс играше таму, се вклучи во полемиката околу тоа кој...
Кошарка Спорт

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат
Мелоун во изјава за „Денвер пост“ пред натпревартот помеѓу Денвер и Оклахома сити, зборуваше за односот на медуимите кон Никола Јокиќ. – Не знам и...
Кошарка Спорт

НБА тренер во стручниот штаб на репрезентацијата на Србија

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Србија доби огромно засилување за олимпискиот квалификациски турнир кој ќе се одржи во Белград, првиот тренер на Денвер нагетс, Мајк Мелоун. Тој...