-4 C
Скопје

Tag : мајами хит

Кошарка Спорт

Џејмс и Дејвидс го скршија отпорот на Мајами втор триумф (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако Мајами во вториот натпревар влезе драстично ослабен поради неиграњето на повредените Горан Драгиќ и Бам Адебајо, „жешките“ пружија многу посилен отпор отколку во првиот...
Кошарка Спорт

Мајами ќе биде противникот на Лејкерси во големото НБА финале (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Мајами хит во големото НБА финале ќе игра против Лос Анџелес Лејкерс, а првиот меч е закажан на 1. октомври. Во последниот шести...
Кошарка Спорт

Мајами не ја искористи првата „меч топка“ против Бостон (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Бостон го совладаа Мајами со резултат 121:108 и намалија во НБА финалната серија од Источната конференција на 3:2. Со тимска игра Селтикси ги...
Кошарка Спорт

Хироу е јунакот, Мајами на чекор од финалето на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат
Мајами до пласманот во големото финале во НБА лигата го дели само една победа. Последен пат Мајами играше пред шест години кога загуби од Сан...
Кошарка Спорт

НБА: Ова е далеку од готово, Бостон намали против Мајами (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Бостон го совладаа Мајами со 117:106 во третиот натпревар и намалија на 2:1 во финалната серија од Источната конференција во НБА лигата. Во...
Кошарка Спорт

Нов пресврт на Мајами за водство од 2:0 во победи (ВИДЕО)

Слободен печат
„Жешките“ до победата повторно дојдоа откако направија голем пресврт, се вратија од двоцифрена негатива и во неизвесна завршница иселагоа како подобри од Бостон. Бостон пред...
Кошарка Спорт

Џонсон: Блокадата на Адебајо е најдобрата одбрана која сум ја видел во плеј-офот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Мајами го совладаа Бостон во првиот меч од финалето на Истокот во НБА лигата на благодарение на Бем Адебајо. Центарот на Хитси на...
Кошарка Слајдер Спорт

НБА: Јокиќ со „трипл-дабл“ во неверојатниот пресврт на Денвер (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер направија огромен успех, откако во седмиот решавачки натпревар ја совладаа екипата (4:3) на ЛА Клиперс со 104:89 и се пласираа во финалето...
Кошарка Спорт

НБА: Милвоки немоќен без Јанис-Мајами во финалето на Истокот, Леброн за историја (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Мајами последен пат во финалето на Истокот беше во 2014 година кога ја совладаа Индијана со 4:2, но во големото финале загубија од...
Кошарка Спорт

Леброн и Дејвис не дозволија ново изненадување и ја вратија неизвесноста во серијата со Хјустон (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот тим во Западната конференција во регуларниот дел од сезоната, ЛА Лејкерс брзо се созеде од стартниот пораз и израмни на 1:1 во победи против...