20.8 C
Скопје

Tag : мафини

Магазин Магазин слајдер Храна

Гурманска саботна вечер: Мафини со боровинки за целото семејство

Слободен печат
Доколку ви се пријаде нешто слатко, а сепак полно со едни од најздравите ситни плодови полни со антиоксиданси, го имаме вистинскиот рецепт за вас. Подгответе...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нема да можете да им одолеете на овие прекрасни мафини со само четири состојки! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Како и многу обожаватели на вкусни десерти, веројатно не сакате да поминувате часови подготвувајќи ги за време на летото. Ова е причината зошто во последниве...
Магазин Магазин слајдер Храна

Направете нешто вкусно ова попладне – Мафини со кајсии и бадеми

Слободен печат
Состојки: 2 јајца 150 милилитри масло за јадење 250 милилитри млеко 150 грама шеќер 450 грама брашно 1 прашок за печиво 200 грама кајсии 100...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во нивниот вкус – Мафини со боровинки и банана (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 2 јајца 200 грама шеќер 100 милилитри масло за јадење 100 милилитри млеко 1 ванилин шеќер 200 милилитри грчки јогурт 2 банани 1 лажица...
Магазин

Пет златни совети за совршенo направени мафини

Слободен печат
Доволно се само неколку состојки, калапчиња за печење, малку време и превкусните колачиња се готови. Но, како да ги направите совршени? Мешање на тестото Добрите...
Магазин Семејство

Вкусни, ефтини и брзи мафини (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Иако многумина мислат дека е комплицирано да се направат едни од најпопуларните колачи, тоа впрочем не е точно. За мафини од чоколадо ви се потребни...
Еспресо Храна

Најдобриот чоколаден мафин: Фантазија од вкусови која не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете го ова популарно американско колаче на овој начин, ќе бидете воодушевени… Состојки: – 250 грама брашно – 150 грама шеќер – 40 грама какао...