Tag : лука

Вести Скопје

Тажното мајмунче Лука од битолска зоолошка се врати во Скопје ЗОО

Слободен печат
Завршија тажните денови на мајмунчето Лука. Тоа е повторно во скопската Зоолошка градина. Лука престојуваше во Зоолошката во Битола, но откако се појавија фотографиии во...
Вести Свет

„Живеев во твојот стомак и УМРЕВ“: Лука се сеќава на МИНАТИОТ ЖИВОТ, а мајка му знае дека е ВИСТИНА (ФОТО)

Слободен печат
Лаура Маци мислела дека нејзиниот син има бујна фантазија кога почнал да и збори за своите мемории. Детето постојано повторувало дека живеело во нејзиниот стомак...
Еспресо Шоу биз

ЛЕПА БРЕНА со изгледот, но и со ДЕКОЛТЕТО покажа дека годините не и можат ништо! (ФОТО)

Слободен печат
Популарната пејачка Лепа Брена уште еднаш покажа зошто таа е симбол на поранешна Југославија. На концертот во Бања Лука, Лепа Брена носеше фустан со деколте...