Tag : луис назарио да лима роналдо

Спорт Фудбал

Ривалдо: Фудбалот е на добар пат да го добие новиот Роналдо

Слободен печат
Норвешкото чудо од дете, Ерлинг Халанд и по доаѓањето во Борусија Дортмунд продолжува да ги тероризира противничките голмани и не престануваа да ги воодушевува сите...
Спорт Фудбал

Ниту Меси, ниту Кристијано Роналдо, Мурињо го избра најдобриот фудбалер

Слободен печат
Португалецот во видео интервју за Ла Лига октри кој е најдобриот фудбалер на сите времиња. – Роналдо „Ел Феномено“ – како од топ одговори Мурињо...
Спорт Фудбал

Точно 20 години од повредата која го шокира светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Финале на италијанскиот куп, 12. април 2000 година, прв натпревар помеѓу Интер и Лацио, кога во 58. минута се случи моментот кој сите го чекаа...