• ловџија

Скршени ребра, рака и повреди на грбот: Словенечки ловџија едвај се спаси од напад на мечка

63-годишен ловџија од Словенија е тешко повреден откако го нападнала мечка во шума во близината на Постојна, јави агенцијата СТА. Ловџијата има скршеница на раката и на повеќе ребра, како и бројни повреди на грбот, но успеал да го преживее страотниот напад. Полицијата соопшти дека човекот бил нападнат од женка мечка, која била со две …

Скршени ребра, рака и повреди на грбот: Словенечки ловџија едвај се спаси од напад на мечка Read More »