Tag : лихварство

Хроника

Обвинение против две лица за лихварство и изнуда

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Изнуда од член 258 став 1, како и...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Војната меѓу црногорските криминални кланови почна поради 300 килограми кокаин – убиени и уапсени повеќе од 40 луѓе

Слободен Печат
Во последните пет години откако почна крвавата војна меѓу црногорските кавачки и шкаљарски клан повеќе од 40 луѓе се убиени или уапсени. Додека се криеја...