Tag : летање

Вести Економија

Листата на чекање сѐ подолга: Речиси осум илјади луѓе сакаат да патуваат во вселената

Слободен печат
Компанијата за вселенски туризам, „Virgin Galactic“, која своите први клиенти планира да ги испрати во вселената до летото 2020 година, најави дека поради големата побарувачка...
Вести Свет

СЀ ЗА ПОДОБРО СЕДИШТЕ: Глумела дека се гуши во авион, па завршила во затвор

Слободен печат
Неименувана патничка која летала од местото Пенаскола кон Флорида за време на авионски лет се пожалила дека има проблеми со дишењето, објави полициската управа на...
Вести Свет

Доживотна забрана за летање на пилот од Кина кој повика друштво во својата кабина

Слободен печат
Пилот од Кина доби забрана за летање откако на Интернет се појави фотогорафија каде може да се забележи женски патник во неговата кабина. Фотографијата е...
Еспресо Убавина

Летајте и слабејте со „антигравити“ вежбите

Може ли да замислите да правите гимнастика речиси во бестежинска состојба? Да кажеме, да летате и истовремено да вежбате. И истовремено, да слабеете, да ги...