Tag : лесен

Магазин Магазин слајдер Храна

ЛЕСЕН, СОЧЕН И ОСВЕЖУВАЧКИ: Мраморен колач со богат фил од ЈАГОДИ

Слободен печат
Овој колач е лесен, сочен и освежувачки, а покрај тоа се подготвува многу брзо и лесно, пробајте и уживајте во вкусот…   Состојки: 200 грама...
Вести Македонија

Заев: Честит месец Рамазан, ви посакувам лесен пост и мир во семејствата

Почитувани граѓани, ценети верници од исламската вероисповед, се наоѓаме во пресрет на светиот месец Рамазан кој освен што е еден од петте исламски столбови, истовремено...
Здравје Магазин

Вкусен, лесен и евтин напиток кој веднаш ќе ви ја врати силата и ќе ви го зајакне организмот (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ова смути ќе го обожаваат и децата, но и возрасните нема да можат да му одолеат! Состојки: – 1 јаболко – 1 банана – половина...
Еспресо Храна

Чизкејк во чаша: Брз и лесен рецепт без матење и печење (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Чизкејкот, за многумина е омилениот летен десерт со лесна и вкусна текстура. Денеска, Ви претставуваме лесен за припремање, но подеднакво вкусен рецепт за чизкејк, за...
Еспресо Жена Магазин Храна

Колач со два вида на овошје: Лесен и воопшто не е скап (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Денес ви нудиме предлог за овој мек колач, кој содржи два вида на овошје. За рецептот потребно ви е: 100 грама гриз 150 грама брашно...
Еспресо Жена Магазин Храна

Идеален ручек според стар рецепт: Пробајте го со овој додаток! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Доколку се уште не сте се одлучиле што да подготвите денес за ручек, ова е нашиот предлог… Ова е идеален летен и лесен ручек според...
Здравје Магазин

Овој лесен тест за 30 секунди ќе ви покаже дали и вие сте за диета

Слободен печат
Некој килограм повеќе не е страшна работа, но доколку станува збор за многу повеќе, состојбата станува сериозна… Веќе е добро познато дека обемот на струкот...
Еспресо Храна

Брз, лесен и вкусен ручек за денес – Макарони со кулен и топен кашкавал

Слободен печат
Доматен сос, кулен, топен кашкавал и многу јаглехидрати од макарони, веројатно ќе се согласите дека звучи одлично. Па како можете да го направите овој рецепт?...
Еспресо Семејство

Лесен трик за дезинфекција на кујнскиот сунѓер

Слободен печат
Кујнските сунѓери се полни со опасни бактерии, а нивното чистење со средство за миење садови и топла вода не е доволно за овие штетници да...
Еспресо Храна

Лесен и посен ручек – Печен зеленчук со просо

Слободен печат
За денес подгответе брз, лесен и посен ручек за целото семејство… – 1 модар домат – 1 тиквичка – 2 црвени домати – 2-3 зелени...