2 C
Скопје

Tag : лековито

Здравје Магазин Магазин слајдер

Маслото од тиква е ризница на здравјето: Преполно со витамини и минерали, делува лековито и превентивно на бројни состојби

Слободен печат
Маслото од тиква е богато со витамините А, Е, Ц и К. Свежото масло содржи повеќе од 65% незаситени масни киселини.Исто така содржи и витамини...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Убаво мириса и лечи: Сите го имате ова растение, а не знаете дека е ефикасно за алергии на домашна прашина

Слободен Печат
Ароматичните листови од нане содржат есенцијални масла, танини, холин, пектин, скроб, горчиви материи, трипофан, како и ментол, ментофуран, изоментон, ментил ацетат, лимонен… Ова лековито растение...