Tag : лејди

Магазин Магазин слајдер Сцена

Причината за чудниот стајлинг на Лејди Гага е бременост? Пејачката сликана во Малибу, сите се прашуваат што е со нејзиниот изглед! (ФОТО)

Слободен печат
Додека едни мислат дека таа едноставно избрала лош стајлинг, други пак се уверени дека е бремена. Светски познатата пејачка Лејди Гага е уловена во Малибу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Светски позната пејачка не смее да си го дозволи ова“ – Освен што шокира на настапите, Лејди Гага шокира и на улица (ФОТО)

Слободен печат
Кога Лејди Гага се појавила на улиците на Лос Анџелес, следеле коментари кои не биле ниту малку благонаклонети. Нејзиниот избор на аутфит овојпат не наишол...
Еспресо Шоу биз

Нова година, нова љубов: Со кого се бакнува Лејди Гага? (ВИДЕО)

Слободен печат
На почетокот на годината, додека беше во центар на вниманието поради промоцијата на филмот „Ѕвездата е родена“ во кој глуми со Бредли Купер, пејачката Лејди...
Еспресо Шоу биз

Елтон Џон: Мадона е евтина стриптизета!

Слободен печат
Биографијата на славниот Елтон Џон (72) привлече големо внимание од јавноста. Освен што раскажува за своето бурно минато, тој открива и некои детали од животот...
Еспресо Шоу биз

Лејди Гага ја објави рендгенската снимка по стравичниот пад (ФОТО)

Слободн печат
Музичката ѕвезда Лејди Гага доживеа пех на својот концерт кој беше одржан во четвртокот на 17 октомври во Лас Вегас. Имено, пејачката го јавна својот...
Еспресо Шоу биз

Лејди Гага додека „јаваше“ обожавател падна од бината (ВИДЕО)

Слободен печат
Светски познатата Лејди Гага падна од сцената на својот последен настап во Лас Вегас, а за сето тоа беше виновен неспретниот обожавател. Таа го повика...
Еспресо Шоу биз

Се огласи поранешната сопруга на новиот дечко на Лејди Гага (ФОТО)

Слободен печат
Откако пејачката и актерка Лејди Гага е фотографирана како разменува бакнежи со инженерот за звук Дан Хортон, на социјалните мрежи се огласи и неговата поранешна...
Еспресо Шоу биз

Штотуку Ирина се исели, Лејди Гага се вселува во куќата на Бредли Купер

Слободен печат
По се изгледа дека сепак таа е виновна за раскинувањето на актерот и руската манекенка. Веќе со месеци се шушка дека американската пејачка, 33-годишната Лејди...
Еспресо Шоу биз

Пејачката е трудна, но не сака брак?

Слободен печат
Откако се заврши снимањето на филмот „Ѕвездата е родена“ овој пар не се симнува од насловните страници на медиумите. По излегувањето на филмот со месеци...
Еспресо Шоу биз

Откако и двајцата им раскинаа на партнерите, Лејди Гага и Бредли Купер сега очекуваат бебе?! (ФОТО)

Слободен печат
Странските медиуми со месеци наназад зборуваат за тоа дека 33 годишната пејачка Лејди Гага и 44 годишниот Бредли Купер се во врска, а во прилог...