12.8 C
Скопје

Tag : квалификациски турнир

Останатo Спорт

Седум македонски каратисти во Париз ќе бркаат олимписка виза

Слободен печат
Како што е веќе најавено квалификацискиот турнир во карате за пласман на Летните олимписки игри во Токио ќе се организира во Париз (Франција) во периодот...
Ракомет Спорт

Пресврт на Франција за триумф над „коцкестите“

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Франција со 30:26 ја совлада Хрватска на стартот од олимпискиот квалификациски турнир кој се игра во Монпелје. Првото полувреме им припадна на...
Останатo Спорт

Македонските боксери сè уште се заглавени во Лондон, селекторот летнал за Куба

Благоја Георгиевски
Изнудениот престој на македонската боксерска репрезентација составена од двајца учесници на квалификацискиот турнир за ЛОИ 2020 во Лондон продолжува. Гоце Јанески и Јасин Лама се...
Останатo Спорт

Боксерите ги добија ривалите за учество на Олимпијадата 2020

Слободен печат
Македонските репрезентативци ги добија противниците во квалификациите за настап на Летните олимписки игри во Токио 2020. Прв на рингот во Лондон (Англија) ќе излезе Јасин...