Tag : квалификации за ЕП 2021

Кошарка Спорт

Селекторот Ѓоровиќ ги одбра кошаркарките за ноемвриските квалификации за ЕП

Слободен печат
За подготовките кои ќе се одржат во Охрид, а потоа и за „меурот“ каде ќе се играат натпреварите од квалификациите во групата И, селекторот одбра...
Кошарка Спорт

Кошаркарите квалификациите за ЕП ќе ги доиграат турнирски и тоа во „меури“

Слободен печат
Земајќи го предвид здравјето и безбедноста на играчите, тренерите и службениците и следејќи ја препораката од Медицинската комисија и Комисијата за натпревари, Извршниот комитет донесе...
Кошарка Спорт

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат
Македонската кошаркарска репрезентација со два порази ги започна квалификациите за ЕП 2021 година. Во првото коло, кошаркарите загубија од Естонија во Скопје со 72:81 притоа...
Кошарка Спорт

Евролигата ни прави услуга: Швед нема да игра против Македонија

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија на стартот на квалификациите за Евробаскет 2021 ги започнува на 20 февруари во Скопје кога ќе ја нагости Естонија. Во второто...
Спорт Фудбал

Надежите поразени од Шпанија

Слободен печат
Младата репрезентација на Македонија е поразена од селекцијата на Шпанија со 3:0 во квалификациите за ЕП 2021. Ова е прв пораз за избраниците на селекторот...
Спорт Фудбал

Фудбалските надежи веруваат во победа над Црна Гора

Слободен печат
Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година се наоѓа во завршни подготовки пред натпреварот со Црна Гора во квалификациите за Европското првенство 2021 година. Фудбалските...
Спорт Фудбал

Андонова ги предводи фудбалерките против Казахстан и Србија

Слободен печат
Македонската женска А репрезентација на 2. и 5. октомври ќе ги одигра натпреварите од квалификациската група 1 од циклусот за пласман на Европско првенство 2021...
MacedonianAlbanian