Tag : квалификации лш

Спорт Фудбал

Крстаноска: Со тимска игра до добри резултати во ЛШ

Слободен печат
Крстаноска ќе се обиде со нејзиното меѓународно искуство да помогне и придонесе во остварувањето на добри резултати во наредниот период. Таа веќе тренира со тимските...
Спорт Фудбал

Шкендија убедливо поразена од Зорја

Слободен печат
Фудбалерите на Ќатип Османи претрпеа уште еден пораз, минимален овојпат од украинската екипа на Зорја со конечен резултат 3:0. Најпрвин во 19 минута со еден...
Спорт Фудбал

Пораз на Шкендија од чешкиот Злин (ВИДЕО)

Коминовски Фидан
Македонскиот фудбалски шампион преку овие мечеви ја темпира формата пред настапот во квалификациите од Лигата на шампионите. Играчите на Злин ја обезбедија победата уште во...
Спорт Фудбал

Костова: Се надеваме на добри подготовки и засилувања пред настапот во ЛШ!

Коминовски Фидан
Првакот на нашата земја се најде во квалификациската група 1 заедно со СФК 2000, тимот од Босна и Херцеговина кој е домаќин на турнирот, потоа...
Спорт Фудбал

Емини си замина од Шкендија, Бојку на позајмица

Слободен печат
Емини, поранешниот играч на Ренова и Кукс, за Шкендија од 2017 година имаше 52 натпревари и 19 голови и сега е слободен играч. Се шпекулира...
Спорт Фудбал

Црвена звезда започна со реновирањето на „Маракана“ (ФОТО)

Коминовски Фидан
На западната трибина на „Маракана“ скршени се сите столици и тука ќе биде новиот ВИП дел од стадионот, кој ќе биде значително проширен. За ваквата...