24 C
Скопје

Tag : квалификации еп 2021

Спорт Фудбал

У21: Милевски го објави списокот за дуелите со Израел и Црна Гора

Слободен печат
Македонската репрезентација до 21 година на 12 ноември против Израел на гостински терен и на 17 ноември против Црна Гора на  ФФМ тренинг центарот „Петар...
Кошарка Спорт

Тодоров: Потребни ни беа три тројки за да имаме подобар резултат

Слободен печат
Втор натпревар и втор пораз за Александар Тодоров како селектор на репрезентацијата на Македонија. Во Перм покажавме многу, многу повеќе во однос на премиерата во...
Кошарка Спорт

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат
Македонија одигра добро во првото полувреме и добар дел од третата четвртина, но не се одбранивме во последната, Русија беше подобра со 77:67 (19:20, 19:16,...
Кошарка Спорт

Тодоров пред дуелот со Русија: Една загубена битка, не значи и загубена војна!

Слободен печат
И покрај поразот во Скопје од Естонија, селекторот Александар Тодоров верува дека далеку е крајот на квалификациите, Русите исто така имаа неуспешен старт, односно беа...
Кошарка Спорт

Ефремовски во Перм како замена за повредениот Димитријевиќ

Слободен печат
Како што и е веќе објавено Ненад Димитријевиќ нема да настапи на вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2021 година поради повреда на задната...
Кошарка Спорт

Да испишеме нова историја: Естонија прва пречка на патот кон ЕП!

Слободен печат
Денеска стартуваат квалификациите за пласман на Европското првенство 2021 година кое ќе се одржи во четири држави, Чешка, Грузија, Италија и Германија. Македонија е дел...
Кошарка Спорт

Исплатени премиите за пласман во квалификациите на ЕП 2021

Слободен печат
Кошаркарите ја добија премијата во висина од 750.000 денари за пласман во квалификациите за учество на наредниот континентален собир. Во оваа прилика, КФСМ сака да...
Кошарка Спорт

Крстевски: Наше е да се бориме до посакуваниот резултат против Естонците!

Слободен печат
Македонската најдобра машка репрезентација в четвтрток од 20.15 во А1 арената при Спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе го одигра првиот натпревар во рамките од квалификациите...
Кошарка Спорт

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен печат
Иако со многу години зад себе, најголем дел од нив во кошаркарските арени ширум Европа и поранешната држава, на Лазар Лечиќ не му беше воопшто...
Кошарка Спорт

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат
Како дел од планот на подготовките за она што следува на 20., односно 23. февруари, односно првите дуели од квалификациите за ЕП 2021, нашиот сениорски...