20.8 C
Скопје

Tag : кузеска

Вести Македонија

Кузеска: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ доаѓаат во Собранието да земат дневници и да не гласаат некој да земе плата

Слободен печат
Јавноста сведочи на заложништво на парламентот и обидите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ да ја контролира работата на Собранието, а присуството на двајца пратеници од...
Вести Македонија

Кузеска: Трагично и срамно е Мицкоски да го цитира Славко Јаневски, кога ВМРО-ДПМНЕ го лустрираше

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ ги избриша имињата на улиците и установите кои беа именувани по хероите од Втората светска војна, а денес глуми загриженост за Народно ослободителната борба,...
Вести Македонија

Кузеска: Новата Влада предводена од СДСМ и Зоран Заев, во полн четиригодишен мандат ќе испорача резултати пред граѓаните (ВИДЕО)

Слободен печат
Во следните 4 години ќе покажеме дека можеме уште повеќе и уште подобро, велат од СДСМ по вчерашниот договор за нова влада кој го постигнаа...
Вести Економија

Кузеска: Државата прави се да се спаси секое работно место

Слободен печат
Вториот економски пакет на Владата од 200 милиони евра овозможува директна помош за сите граѓани, за работниците, за стопанството, малите и средни претпријатија, дуќаните, занаетчиите...