• курц

Покрената истражна постапка против канцеларот Курц, се сомничи за давање лажен исказ

Канцеларот на Австрија, Себастијан Курц, против кого е покрената истражна постапка под сомнение дека сторил кривично дело, давање лажен исказ пред парламентарниот истражен одбор за аферата Ибица, ќе биде сослушан од судија, а не од Обвинителството. – Првпат против канцелар, кој е на функција, се води истрага под сомнение за кривично дело, направено за време …

Покрената истражна постапка против канцеларот Курц, се сомничи за давање лажен исказ Read More »