22 C
Скопје

Tag : кумровец

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Годишнината од смртта на Тито одбележана во Кумровец

Слободен печат
Со звукот на сирена во 15.05 часот и положување венци и палење свеќи во Кумровец се одбележа 41-годишнината од смртта на Јосип Броз Тито. Земајќи...
Вести Регион

Во Кумровец илјадници луѓе го прославија Денот на младоста

Слободен печат
По 15 пат денеска во родното место на Јосип Броз Тито Кумровец во Хрватска, се одржа прославата на Денот на младоста. Оваа година имаше околу...
Вести Регион

Кинезите нудат милиони за политичкото училиште во Кумровец

Слободен печат
Кинеската компанија „Зонгија недвижности“ му понуди на хрватското Министерството за државен имот да го купи хотелот „Загорје“, поранешното политичко училиште во Кумровец. Наместо бараните 1,6...