Tag : куче скитник

Хроника

Пријавени две каснувања од куче скитник

Слободен печат
Во Полициските станици Центар и Бит Пазар од страна на две лица било пријавено дека биле каснати во куче скитник. На 07.02.2020 во 18,45 часот...
Хроника

Куче скитник нападна маж на Бит Пазар

Триесет и тригодишен жител на скопското село Катланово вчера бил нападнат од куче скитник. Според пријавата на оштетениот немилиот настан се случил на скопски Бит...
Хроника

Американец настрада од куче скитник во Скопје

Aмерикански државјанин бил каснат од куче скитник во скопски Центар. Полицијата извести дека синоќа во 21.50 часот во полициската станица Центар, Р.Р.У. (30) од Монтана,САД...
Вести Хроника

Кучиња искасаа маж и жена

Маж и жена од Скопје биле нападнати од кучиња скитници вчера на улица. Првиот инцидент се случил во 8.20 часот. Во полициската станица во Центар,...
Хроника

Кучиња скитници каснаа двајца скопјани

Горан Наумовски
Во еден ден двајца скопјани се каснати од кучиња скитници. Според полицијата вчера во 10 часот во полициската станица Центар, М.К.(25) од Скопје пријавила дека...
Хроника

Во центатот на Скопје куче скитник нападна жена

Триесет и петгодишната М.С.П. од Скопје синоќа била нападната од куче скитник, извести полицијата. Според МВР, немилиот настан се случил на улица „Мајка Тереза“. Кучесто...
Хроника

Куче скитник касна маж

Четириесет и двегодишниот С.А. од скоската населба Драчево во полиција поријавил дека бил нападнат од куче скитник за левата нога. Според полицијата, немилиот настан се...
Хроника

Кучиња скитници нападнаа минувачи

Двајца мажи, едниот од Велес, а вториот од Охрид вчера во полиција пријавиле дека биле нападнати од кучиња скитници. Според полицијата, вчера околу 9.10 часот...
Хроника

Куче скитник касна дете

Синоќа во 22:20 часот во полициското одделение во Галате А.А. (72) од село Дебреше пријавил дека дента околу 20:15 часот во селото, неговиот 11-годишен внук...
Хроника

Кучиња скитници искасаа мажи

Двајца мажи од Скопје вчера во полиција пријавиле дека биел нападнати од кучиња скитници. Според полицијата првиот напад бил пријавен во полициската станица Центар каде...