6 C
Скопје

Tag : крофни

Забава Магазин Магазин слајдер

Зошто американските крофни имаат дупка во средината: Зад овој вкусен десерт се крие интересна приказна!

Слободен печат
Разликата помеѓу американските и европските крофни е во тоа што американските крофни имаат дупка во средината. Американските крофни, покрај тоа што воодушевуваат со својот изглед, имаат...
Ви Препорачуваме Еспресо Здравје Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА со АНА: Чоколадни Крофни (Вегански рецепт / ВИДЕО)

Слободен печат
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот за прв пат...
Еспресо Храна

Вкусни крофни кои се печат во рерна (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Според традиционалните рецепти, крофните се пржат во длабоко масло. Со цел да ги одбегнат маснотиите, некои ја претпочитаат оваа поздрава верзија која е многу лесна...
Еспресо Жена Магазин Храна

Пенасти крофни од рерна: Меко тесто полно фил! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Кога ќе го подготвите овој десерт куќата ќе ви мириса на дом… Потребно е: 200 мл млеко, 20 гр квасец, 1 лажица шеќер, 1 лажичка...
Забава Магазин

Мисиците во минатото: Кралица на сомовите, кралица на крофните, мис на колбасите… (ФОТО)

Слободен печат
Денес најпопуларен е изборот на Мис на светот на кој освен убавината се оценува и карактерот и личноста на натпреварувачките. Во минатото критериумите за избор...
Храна

Без капка масло: Пробајте го овој рецепт за брзи крофни од рерна

Слободен печат
Потребни состојки: – квасец – 70 гр масло –  125 гр млеко – 125 гр вода – 2 јајца – 1 кесичка ванилин шеќер –...