4 C
Скопје

Tag : кревети

Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 326 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 326 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија

Биланс на инфективните одделенија низ земјава: Се лекуваат 589 пациенти и има околу 500 слободни кревети

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 334 позитивни и суспектни пациенти на коронавирусот. Според...
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 320 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 320 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија

Пад на бројот на хоспитализации во Велес: Испишани осум оздравени пациенти, во болнички кревет – 17

Слободен печат
Вкупно 17 лица се хоспитализирани во Општата болница во Велес од кои 15 се потврдени како позитивни на ковид-19, двајца се водат како суспектни додека...
Вести Скопје

Уште 25 нови пациенти хоспитализирани во ковид центрите во Скопје

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 25 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 274 лица сомнителни и потврдени...
Вести Македонија Слајдер

МЗ: Ковид-центрите низ земјава со 608 пациенти и 580 слободни кревети

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 322 позитивни и суспектни пациенти на коронвирусот. По извештаите...
Вести Скопје

Скопските ковид-центри со 34 хоспитализации за 24 часа: Вкупно се лекуваaт 286 пациенти, има 119 слободни кревети

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 34 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 286 потврдени и суспектни лица за ковид-19...
Вести Македонија

Биланс во ковид-центрите во Скопје: За 24 часа се хоспитализирани 17 пациенти, вкупно се лекуваaт 280 лица

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 17 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 280 позитивни и сомнителни лица со ковид-19...
Вести Македонија Слајдер

Состојба во ковид-центрите во Македонија: Се лекуваат 610 пациенти, слободни кревети – 603

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 330 позитивни и суспектни пациенти на коронвирусот. Според извештаите...
Вести Скопје

Ковид-центри во Скопје: За 24 часа имало 19 приеми, вкупно се лекуваaт 284 пациенти

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 284 сомнителни и потврдени лица со вирусот...