Tag : кран

Забава Магазин Магазин слајдер

Необична глетка: Навивачите изнајмиле кранови за да ја гледаат трката (ВИДЕО)

Слободен печат
Група љубители на трките во Лублин, Полска, пронајдоа начин да ги поддржат своите омилени возачи и во исто време да се придржуваат кон мерките за...
Спорт Фудбал

ТУРЦИЈА: Претседател на фудбалски клуб изнајми кран за да гледа натпревар (ФОТО)

Слободен печат
Турската фудбалска федерација поради пандемијата одлучи натпреварите да се играат без гледачи, но и тоа не го запре претседателот на второлигашот Демиспор да го проследи...
Вести Свет

Хорор во Лондон: Кран висок 20 метри падна и преполови куќи во центарот на градот (ВИДЕО)

Слободен печат
Едно лице исчезна, а четири лица се повредени во Лондон денеска кога кран висок 20 метри се урна врз станбен блок во изградба и врз...
Вести Свет

Крим служба и полициски кучиња на терен: Дел од кран падна врз брод со 120 луѓе! (ВИДЕО)

Слободен печат
Околу четири часот попладне се урна кран во пристаништето во северниот германски град Росток, соопшти полицијата. Пет лица се полесно повредени кога дел од кранот...
Вести Свет

Не ја видел сопругата седум дена заради пандемијата, па пронашол необичен начин да го направи тоа (ВИДЕО)

Слободен печат
Ниту пандемијата, ниту било кои мерки не го спречиле Ник Автгес од Вотертаун во САД, кој има 88 години да ја види својата сопруга Марион...
Вести Свет

Пожарникари со кран извлекуваа болен од коронавирус од стан во Лондон (ФОТО)

Слободен печат
Необична сцена се одигра во Лондон кога Итната помош, полицијата и пожарникарите морале со кран да извлекуваат пациент, за кој се сомневале дека е заразен...
Вести Свет

Се урнал кран во Далас, едно лице загинало, шест повредени

Слободен печат
Едно лице загинало, а шест биле повредени и сместени во болница откако се срушил кран во стамбен комплекс во Далас во САД, пренесува „Би-Би-Си“. Кранот...
Вести Свет

Сиетл: Кран падна од комплексот на „Гугл” на улица и усмрти четири лица

Слободен печат
Градежен кран падна од зградата на новиот комплекс на „Гугл” во Сиетл, за време на голема бура што го зафати градот, при што четири лица загинаа,...