• кожув

Прва лига: ТФТ одигра со помалку осцилации и триумфираше над Кожув

Кошаркарите на ТФТ стигнаа до планираните бодови во дуелот против екипата на Кожув од Гевгелија (81:70) во Првата македонска лига. По истекот на првите 10 минути ТФТ Моцарт водеше со 22:13, а Кожув беше подобар во втората четвртина во која дојде до негатива од само три поени на полувремето (40:43). По одморот, уште еднаш „црно-белите“ …

Прва лига: ТФТ одигра со помалку осцилации и триумфираше над Кожув Read More »