Tag : кливленд кавалирс

Кошарка Спорт

Џеј Ар Смит со Лејкерси ќе атакува на нова титула

Слободен печат
Од претходно е познато дека Ејвери Бредли одлучи да не игра во продолжението до сезоната поради опасноста од коронавирус. Менаџментот на Лос Анџелес Лејкерс беше...
Спорт Фудбал

Уште едно искусно име во Лејкерс на патот кон шампионската титула!?

Слободен печат
Адриан Војнаровски на својот Твитер профил објави дека слободниот агент Џ.Р. Смит и Лејкерси ги одработуваат последните детали околу договорот. Според извори на „ЕСПН“, се...
Кошарка Спорт

ХУМАН ГЕСТ: Кевин Лав донираше 100.000 долари за арената во која игра Кливленд

Слободен печат
Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер, денеска и официјално ги суспендира натпреварите во следните 30 дена, а кошаркарот на Кливленд кавалирс, Кевин Лав, во овие...
Кошарка Спорт

НБА: Дончиќ реди рекорди, нова победа на Далас! (ВИДЕО)

Слободен печат
Маверикси беа подобри од Кавалирси во секој сегмент од играта. Колку домашниот тим беше доминантен говори и податокот дека втората четвртија ја доби со 37:16,...