• Кјара ферањи

ВИДЕО+ФОТО | Дуа Липа „заплива“ во манекенски води: Sвездата заблеска на ревијата на Версаче

Дуа Липа може официјално да додаде „манекенка“ на листата на лични достигнувања откако настапи на ревијата на Версаче овој викенд. Една од најактуелните музички ѕвезди на светската поп сцена, Дуа Липа, го имаше своето манекенско деби на ревијата на Версаче за пролет/лето 2022 година за време на „Модната недела во Милано“ која се одржа овој …

ВИДЕО+ФОТО | Дуа Липа „заплива“ во манекенски води: Sвездата заблеска на ревијата на Версаче Read More »