4 C
Скопје

Tag : кикбокс

Останатo Спорт

ФОТО: Одржано првото Национално првенство во кикбокс, Шампион најуспешен

Слободен печат
Кикбокс клубот Шампион е најуспешниот клуб на Првото национално кикбокс првенство кое се одржа изминатиот викенд во Арената „Борис Трајковски“ во организација на Кик бокс...
Останатo Спорт

Митревски-Урко: Настапот на „Балкан Бест Фајтерс“ е успешен, сите македонски клубови освоија медали (ФОТО)

Слободен печат
Македонските кикбоксери остварија одлични резултати на меѓународниот турнир „Балкан Бест Фајтерс“ кој се одржа во Јагодина, Србија, освојувајќи 31 медал, од кои 10 се златни,...
Останатo Спорт

Интервју со Викторија Варадинова: И Македонија има добри борци, до успех со труд, дисциплина..! (ВИДЕО)

Фидан Коминовски
Веб изданието на „Слободен печат“ направи интервју со Викторија Варадинова, неколку кратен државен шампион во кик бокс. Воедно третопласирана од Европското првенство во Скопје, како...
Останатo Спорт

Кикбоксерите на Работнички Адора со пет медали на „Карловац Опен“

Слободен печат
Во текот на изминатиот викенд, во периодот од 7-9 февруари, КБК Работнички Адора зема учество на реномираниот меѓународен кик бокс турнир „Карловац Опен 2020“. Ова...
Останатo Спорт

ИНТЕРВЈУ Димитар Ѓорѓиев: Кикбоксот е предизвикувачки, само упорни и ќе дојде резултатот!

„Слободен печат“ направи интервју со македонскиот кикбоксер Димитар Ѓорѓиев кој има три последователни златни медали од светски шампионати во својата кариера. Во изминатиот период во...
Спорт

МАЛКУ СЕ ЗБУНИ: Нокаутиран, па почна да слави! (ВИДЕО)

Слободен печат
Шпанскиот кикбоксер Хозе Марија Куаведа стана хит на интернет, после реакцијата на еден брутален нокдаун. Во Франција се случи настан кој се вика „Битка за...
Еспресо Шоу биз

Опасна и жешка Германка: Светската шампионка во кикбокс се сликаше само во танга! (ФОТО)

Слободен печат
Светската шампионка во кикбокс Мари Ланг престојуваше на Тајланд на одмор, а фановите ги почасти со провокативни слики од оваа егзотична дестинација.   View this...