Tag : кевин гарнет

Кошарка Спорт

Одложен приемот на Коби Брајант во Куќата на славните

Слободен печат
Церемонијата на која легендата на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант требаше да биде примен во „Куќата на славните” во Спрингфилд е одложена за наредната година....
Кошарка Спорт

Коби Брајант постхумно влегува во кошаркарската Куќа на славните

Слободен печат
Според медиумите, нови членови на Куќата на славните во Спронгфилд ќе станат Коби Брајант, Тим Данкан, Кевин Гарнет, Еди Сатон, Руди Томјановиќ, Тамика Качингс, Ким...
Кошарка Спорт

Бостон ја пензионира „петката“ на Гарнет

Слободен печат
Екипата на Бостон селтикс одлучи да го повлече дресот со број пет кој го носеше Кевин Гарнет. Легендарниот крилен центар во најтрофејниот НБА тим настапуваше...
Кошарка Спорт

Брајант, Данкан и Гарнет ќе бидат нови членови на Куќата на славните

Слободен печат
На списокот се наоѓаат едни од најголемите кошаркарски имиња од последните 20-тина години како Коби Брајант, Кевин Гарнет и Тим Данкан. Покрај наведената тројка која...