Tag : кепа аризабалага

Спорт Фудбал

Лампард го отпиша Кепа, замената доаѓа од Италија

Слободен печат
Италијанскиот репрезентативец не сака да остане во Милан, не верува во проектот на „Сан Сиро“ и веќе одби да седне на маса да преговара за...
Спорт Фудбал

Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Слободен печат
Челзи испрати понуда за голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак, пренесува „Ел Чирингито“. Според информациите од Шпанија, лондонските „сини“ нудат 30 милиони евра плус нивниот...