• Кастриот Реџепи

„И јас гласав различно од партијата“: Кастриот Реџепи очекува вмровци да ги поддржат уставните измени

Независниот пратеник Кастриот Реџепи, кој беше исклучен од Беса откако пред точно една година ја спаси владата на СДСМ и ДУИ, отсуствувајќи од собраниската седница за гласање доверба, во интервју за неделникот „Фокус“ вели дека двотретинското мнозинство, неопходно за внесување на Бугарите во Уставот, ќе се постигне во овој парламентарен состав. -Верувам во тоа зашто …

„И јас гласав различно од партијата“: Кастриот Реџепи очекува вмровци да ги поддржат уставните измени Read More »